Përshkrim

Prerëse e kuzhinës që mund të bëjë gjithçka!

Prerësja e kuzhinës Borner V5 është zgjidhja perfekte për përpunimin e shpejtë dhe të gjithanshëm të frutave dhe perimeve në feta, shirita, kube dhe më shumë. Me këtë grup prerës me cilësi të lartë, ju mund të prisni në 8 mënyra të ndryshme.

Pjata të tilla si karpaçio me domate si dhe gratini i patates mund të përgatiten në një kohë të shkurtër falë shtesës së rregullueshme në lartësi. Qofshin feta të holla apo të trasha, me prerësin e kuzhinës V5 jeni të pajisur mirë për çdo nevojë. Edhe kubet dhe shkopinjtë që dëshironi të përdorni si përbërës në supa, tepsi orizi ose për të rafinuar sallatat mund të priten lehtësisht dhe shpejt. Falë shtesave të tehut 3,5 mm dhe 7 mm që merrni me setin profesional, kube ose shkopinj të trashë dhe të imët përgatiten në shum shpejtë. Prerësi është mjeti ideal i kuzhinës për përgatitjen e sallatave, supave, lazanjave me perime dhe shumë më tepër.

E veçanta e V5 është se është i vetmi prerës që ju lejon të prisni kube pa i prerë më parë perimet!

Për të pastruar prerësin, thjesht vendoseni nën ujë të rrjedhshëm dhe më pas lëreni të kullojë. Për ta bërë këtë, mbuloni tehet me ndihmën e bllokuesit të sigurisë për fëmijë, në mënyrë që gishtat tuaj të mbrohen edhe nga toka mikro-gjobë dhe tehet me cilësi të lartë. Borner dallohet për cilësinë më të mirë, produktet tona janë të sigurta për ushqim, pa BPA, zbutës dhe substanca të dëmshme. Kjo ju lejon të punoni me pajisjet tona të kuzhinës pa hezitim. Përgatitni ushqime të shijshme dhe të shëndetshme për miqtë dhe familjen pa u shqetësuar.

Dimensionet:

 • V-prerës: 38cm x 15cm x 5,5cm
 • Mbajtësi i ushqimit: 15cm x 11,5cm x 6cm
 • Insert fetash dhe i sigurisë:: 23,5 cm x 9,7 cm x 2 cm
 • Shtesa e tehut 3,5 mm: 22 cm x 9,7 cm x 2 cm
 • Shtesa e tehut 7 mm: 22 cm x 9,7 cm x 2,5 cm
 • Kutia e ruajtjes: 18cm x 10,5cm x 6cm
 • Doking Stacioni : 17cm x 10cm x 5cm

Të dhënat teknike:

 • Presë në 4 trashësi të ndryshme prerjeje
 • Shkopa dhe kube në 4 madhësi të ndryshme
 • Me dorezë ergonomike
 • Me këmbë gome që nuk rrëshqasin
 • Plastikë pa BPA
 • Pa zbutës dhe substanca të dëmshme
 • Thee inoksi të bluara mikro-gjobë

Përbërësit e grupit Pro të prerësve të kuzhinës Borner V5 PowerLine

 • Prerëse kuzhine Borner V5 PowerLine
 • Shtesa e sigurisë
 • Shtesa e fetava
 • Shtesa e tehut 3,5 mm
 • Shtesa e tehut 7 mm
 • Mbajtësi i ushqimit
 • Insert Box
 • Dockingstation
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Informacion shtesë

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner

Modeli