Përshkrim

Prerëse perimesh shumëfunksionale me 4 trashësi prerjeje precize.

Një prerës praktik perimesh nevojitet për përpunimin ideal të frutave dhe perimeve në feta. Trashësia e fetave është shpesh vendimtare për suksesin e një pjate. Me prerësin Borner V5, çdo perime e papërpunuar mund të pritet lehtësisht dhe shpejt në feta të holla dhe të trasha brenda një kohe shumë të shkurtër.

Futja e rregullueshme në trashësi e bën të lehtë ndryshimin e trashësisë. Kastravecat për sallatë me kastravec, patatet për gratin me patate apo edhe patate të skuqura perimesh të shijshme mund të priten saktësisht dhe sipas recetës. Qoftë domate, qepë apo perime të forta si kohlrabi apo karota, e gjithë kjo nuk është problem për prerësit e fuqishëm të perimeve. Zbuloni receta të reja të shijshme që tani mund të gatuhen me pak mund. Hidhini një sy edhe faqes sonë të recetave, ku do të gjeni shumë ide për gatime të shëndetshme që promovojnë një ushqim të ekuilibruar.

Seti bazë V5 Powerline është veçanërisht i përshtatshëm nëse dëshironi të bëni një karpacio të shijshme me panxharë. Falë teheve të mprehta dhe hapit tepër të hollë të V5, ju mund të prisni feta të holla perfekte për karpaço.

Pastrimi i prerësit të perimeve është shumë i lehtë, thjesht mund të shpëlahet nën ujë të rrjedhshëm. Thjesht rrëshqitni insertin e fetës deri në cilësimin e fundit për të mbrojtur gishtat nga tehet e mprehta,dhe është gati për përdorim . Për të garantuar ushqim të shëndetshëm, ne përdorim vetëm cilësinë më të mirë në prodhimin e produkteve tona. Kjo është arsyeja pse ato janë pa BPA, zbutës dhe substanca të dëmshme. Kështu që ju mund ta përgatisni ushqimin tuaj pa shqetësime dhe pa mundim.

Nëse shihni se grupi bazë nuk është i mjaftueshëm, ju keni mundësinë ta zgjeroni atë. Për këtë qëllim, në dyqanin tonë do të gjeni artikuj shtesë si inserte ose Stacioni i Docking. Në këtë mënyrë, ju mund ta zgjeroni prerësin sipas dëshirës dhe të merrni një sërë funksionesh shtesë.

Dimensionet:

 • V-prerës: 38cm x 15cm x 5,5cm
 • Mbajtëse frutash: 15cm x 11,5cm x 6cm
 • Insert fetash dhe i sigurisë: 23,5 cm x 9,7 cm x 2 cm

Të dhënat teknike:

 • Presë në 4 trashësi të ndryshme prerjeje
 • Me dorezë ergonomike
 • Me këmbë gome që nuk rrëshqasin
 • Plastikë pa BPA
 • Pa zbutës dhe substanca të dëmshme
 • Thee inoksi të bluara mikro-gjobë

Përbërësit e grupit bazë të prerësit të perimeve Borner V5 PowerLine:

 • Borner V5 PowerLine vegetable slicer
 • Shtesa e sigurisë
 • Shtesa feta
 • Mbajtësi i ushqimit
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Informacion shtesë

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner

Modeli