Përshkrim

Mandolina që mund t’i bëjë të gjitha!

Shndërrojini perimet dhe frutat tuaja në një vakt të shëndetshëm në pak sekonda! Kjo është pikërisht ajo që bën të mundur prerësi ynë V5. Më në fund, nuk duhet më shumë kohë për të ngrënë shëndetshëm. Falë tehave të bluar të imët nga çelik inox, mandolina arrin të përpunojë edhe frutat dhe perimet më të vështira. Qofshin feta, kube apo shirita, shkathtësia dhe rezultatet perfekte të prerjes do t’ju habisin!

Mandolina jo vetëm që e bën përgatitjen super të lehtë, por edhe ju kursen shumë kohë dhe përpjekje gjatë gatimit. Me futjen e fetave, mund të prisni feta në 4 trashësi të ndryshme. Qoftë për sallatë me kastravec, karpacio apo feta limoni, trashësia e duhur mund të vendoset saktësisht.

Thjesht duke shtypur butonin në anën e prerësit, mund të ndryshoni shtesat. Futjet e tehut 3,5 mm dhe 7 mm ju lejojnë të prisni kube dhe shirita të imët në trashësi të ndryshme. Ky cilësim prerjeje është i përsosur për prerjen e qepëve ose përgatitjen e tiganëve me perime dhe sallatave me perime të papërpunuara.

V5 PowerLine është prerësi i vetëm që mund të presë kube pa i prerë më parë perimet!

Për ruajtje praktike dhe ruajtje të sigurt, përfshihet Insert Box. Këtu ka hapësirë për të ruajtur në mënyrë të sigurt të dy sahtesat e tehut. Kjo ju mbron nga lëndimi. Nëse e lidhni kutinë me prerësin, ajo funksionon edhe si mbajtëse. Ju lutemi përdorni gjithmonë mbajtësin e ushqimit të përfshirë për të mbrojtur gishtat nga tehet e mprehta Borner!

Dimensionet:

 • V-prerës: 38cm x 15cm x 5,5cm
 • Mbajtësi i ushqimit: 15cm x 11,5cm x 6cm
 • Shtesa e tehut dhe e sigurisë: 23,5 cm x 9,7 cm x 2 cm
 • Shtesa e tehut 3,5 mm: 22 cm x 9,7 cm x 2 cm
 • Shtesa e tehut 7 mm: 22 cm x 9,7 cm x 2,5 cm
 • Kutia e ruajtjes: 18cm x 10,5cm x 6cm

Të dhënat teknike:

 • Prerëse me 4 trashësi të ndryshme prerjeje
 • Shkopinj dhe kube në 4 madhësi të ndryshme
 • Me dorezë ergonomike
 • Me këmbë gome që nuk rrëshqasin
 • Plastikë pa BPA
 • Pa zbutës dhe substanca të dëmshme
 • Teha çeliku inox të bluar mikro-imët

Përbërësit e grupit fillestar të prerësit të perimeve Borner V5 PowerLine:

 • Mandolina Borner V5 PowerLine
 • Shtesa në feta
 • Mbajtësi i ushqimit
 • Shtesa e tehut 3,5 mm
 • Shtesa e tehut 7 mm
 • Kutia e ruajtjes

Ju mund ta përmirësoni këtë grup me Futës tehit 10mm për shirita më të trashë , e cila është e përkryer për patate të skuqura. Gjithashtu i pajtueshëm me grupin Starter është Dockingstation, përmes të cilit prerësi juaj duke përfshirë aksesorët mund të ruhet në mënyrë të sigurt dhe kompakte.”

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Informacion shtesë

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner

Modeli