Përshkrim

Klasiku në mesin e prerësve V

Jeni adhurues i ushqimit të shëndetshëm dhe po kërkoni një vegël të përshtatshme kuzhine? Prerësja e perimeve Borner V1 ClassicLine, me të cilën mund të përgatisni shpejt dhe me lehtësi fruta dhe perime për pjatat tuaja, është një zgjedhje perfekte. Falë teheve të provuara prej çeliku inox, prerja me prerësin e perimeve Borner është e saktë, efikase dhe e besueshme. Përveç kësaj, prerësi i perimeve ju lejon të prisni në tre trashësi të ndryshme.

Me grupin bazë Borner V1 ClassicLine, ju merrni një prerëse të besueshme perimesh si dhe një mbajtëse frutash që mbron gjithmonë gishtat tuaj nga tehet e mprehta. Gjithashtu siguron që ju të mund të përpunoni plotësisht frutat. Kompleti përfshin gjithashtu një futje sigurie dhe një futje me feta. Kjo ju lejon të ruani në mënyrë të sigurt prerësin V nëse nuk është në përdorim. Me futjen e fetës, ju vendosni nëse dëshironi të prisni feta të trasha apo të holla. Ju thjesht mund ta pastroni pajisjen praktike të kuzhinës nën ujë të rrjedhshëm dhe ta përdorni përsëri.

Me futjet e keni shumë të lehtë të përgatisni fruta dhe perime si domate, patate apo speca. Mund të prisni patatet për gratin, domatet për një sallatë me domate-mocarela ose lakër për supa në një kohë të shkurtër.

Prerësja e besueshme e perimeve nuk lë asgjë për të dëshiruar. Frymëzohuni nga recetat e shkëlqyera në faqen tonë të recetave ose në kanalet tona të mediave sociale Facebook dhe Instagram.

Dimensionet:

 • V-prerës: 36cm x12cm x 3cm
 • Mbajtësi i ushqimit: 15cm x 11,5cm x 6cm
 • Fetë dhe insert i sigurisë: 21,5 cm x 9,7 cm x 1 cm

Të dhënat teknike:

 • Fetë në 3 trashësi të ndryshme prerjeje
 • Plastikë pa BPA
 • Pa zbutës dhe substanca të dëmshme
 • Tehe prej çeliku inoks

Përbërësit e grupit bazë Borner V1 ClassicLine

 • Borner V1 ClassicLine vegetable slicer
 • Insert i sigurisë
 • Insert për feta
 • Mbajtësi i ushqimit të sigurt
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Informacion shtesë

Color

, ,

Manufacturer

Börner

Modeli