Përshkrim

Seti i ndihmës së kuzhinës “gjithë-në-një” PowerLine

Sallata krokante me perime të papërpunuara,  patate të skuqura të shijshme me prerje në valë ose copa çokollate për ëmbëlsira të shijshme: Seti i rendes PowerLine ofron zgjidhjen perfekte për fillestarët, pjatat kryesore ose ëmbëlsirat.

Rende Roko
Me rende julienne, ju mund të prisni shirita të imët julienne nga perimet tuaja për sallatë të shijshme me karrota ose kohlrabi krokante. Sallatat e shëndetshme dhe julienet e tjera me perime të papërpunuara mund të merren me këtë rende në asnjë kohë. Shiritat julienne të skuqura shkurt janë ideale si një mbushje për sallatat me gjethe ose si një përbërës i shëndetshëm supe.

Rende Rosti
Me rende Rosti, patatet e papërpunuara ose të ziera mund t’i ktheni menjëherë në petullat e përsosura zvicerane Rosti ose patate. Shërbejini petullat e grira me patate të pjekura në furrë me salcë të shijshme molle ose komposto frutash si një pjatë kryesore e shijshme por me pak yndyrë.

Vaffle me valë
Përdorni prerësin e valëve për të prerë patate ose perime të tjera në një pamje kreative të waffle ose valë. Sidomos patatet me një model grilë janë shumë të njohura. Tani mund të bëni lehtësisht patatet tuaja me grilë.

Grater Powerline
PowerLine me rende ju ofron një anë të trashë dhe të imët. Përdoreni atë për të grirë çdo gjë, nga çokollata te djathi për picën ose makaronat tuaja, qofshin të trashë apo të imët. Mund ta përdorni gjithashtu për të grirë fruta dhe perime të forta për receta të shijshme ushqimesh të papërpunuara. Ose përdorni rende për t’i dhënë pjatave tuaja një zing të ri me lëvore limoni të sapo grirë.

Kompleti përfshin gjithashtu mbajtësin e ushqimit të sigurt. Përdorni mbajtësen kur punoni me rende nga Borner në mënyrë që gishtat tuaj të mbrohen nga tehet e mprehta të rendes Borner gjatë gjithë kohës.

Dimensionet:

  • Roko: 33,7 cm x 13 cm x 3,7 cm
  • Rosti: 34cm x 13cm x 3,7cm x 3,7cm
  • Vaffle me valë: 33,7 cm x 13 cm x 3,7 cm
  • Rende: 34cm x 13cm x 3,7cm

Informacion shtesë

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner