Borner Noodle-Maker – pasta shtepiake në kohë të shkurtër

SKU: ZK72175
Krahasoni

Përshkrim

Makina origjinale për pasta Borner – prodhuesi më i vogël i petëve në tokë. Bëni vetë petë të shijshme me një rrahje zemre. Qoftë spageti, spaetzle, pasta me fjongo apo kroketa me patate – prodhuesi i pastës e bën të mundur. Gjeni receta shtesë në broshurën e përfshirë. Është e thjeshtë: për të krijuar pasta të shijshme gjithçka që ju nevojitet është miell, vezë dhe/ose ujë, pak vaj dhe kripë. Duke shtuar ngjyra ushqimore, erëza ose barishte, mund të bëni pasta me ngjyra pa shumë përpjekje. Sythat tuaj të shijes do ta pëlqejnë atë. Përzieni brumin direkt në enë, më pas vendoseni në ujë të vluar dhe petët tuaja do të jenë gati për disa sekonda. Për sasi më të mëdha rekomandojmë përgatitjen e brumit në një tas të veçantë dhe më pas shtimin e tij në makinë me një lugë gjelle. Për të zvogëluar rrezikun e ngjitjes pas përdorimit, pastroni menjëherë nën ujë të rrjedhshëm. Përfshin 7 shtesa për formësues, broshurë recetash, disk mbyllës, mbrojtëse, shtrydhëse brumi / brumë të rrotulluar, enë.