Përshkrim

Bëni djathë vetë – Djathëbërësi Borner

Me djathëbërësin Borner, ju mund të bëni djathë shumë lehtë. Ashtu si ju pëlqen, ju mund të zgjidhni midis qumështit normal të lopës ose qumështit vegan si soja. Bërja e djathit vegan nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë. Dhe gjëja më e mirë? Djathi vjen plotësisht pa aditivë!

Me këtë set, ju merrni kombinimin perfekt të produkteve për të bërë djathë në kuzhinën tuaj.

Për shembull, nëse dëshironi të bëni vetë djathë vegan, thjesht përgatisni qumështin e sojës në mikrovalë me ndihmën e Multimaker. Më pas përzieni me një koagulant natyral si lëng limoni dhe kullojeni. Djathi vegan i bërë në shtëpi është gati!

Përgatitni djathë të thjeshtë, të shpejtë dhe të shëndetshëm në shtëpi me pak përpjekje. Me Borner Cheesemaker, ju tani keni mundësinë të zhvilloni variacionet tuaja të djathit që i përshtaten shijes tuaj. Me Borner CheeseMaker ju lehtë mund të bëni vetë djathë vegan. I pastër në bukë, djathi është një kënaqësi. Por është i përshtatshëm edhe si bazë për mjaltë dhe reçel, për zhytje, për gratinim ose si mbushje për antipasta.

Djathi është i pasur me lëndë ushqyese të rëndësishme si kalcium, fosfor dhe vitamina A, B, E, D dhe K dhe në të njëjtën kohë me pak yndyrë. Ndryshe nga djathrat e blerë në dyqane, ushqimet e bëra në shtëpi nuk përmbajnë konservues, trashës, ngjyrues ose përmirësues të shijes. Djathi i bërë në shtëpi është një produkt thjesht natyral që mund ta ndryshoni sipas shijes tuaj.

Sigurisht që mund të shtoni përbërës të tjerë, si barishte ose paprika, për të krijuar shijen tuaj. Shijojeni djathin të ngrohtë menjëherë pas kullimit ose lëreni në frigorifer për pak kohë për të intensifikuar shijen dhe për të forcuar konsistencën.

Dimensionet:

  • Cheesemaker: 19cm x 13,5 cm 12cm
  • Pllaka: 17,5cm x 18,5cm x 3cm
  • Multimaker: 27cm x 27cm x 15cm
  • Kapaku për të mbajtur të freskët: 25cm x 25cm x 3cm

Të dhënat teknike:

  • Kullues me cilësi të lartë
  • Pllakë e montuar me saktësi si ndihmë kullimi
  • Përgatitja e thjeshtë, e shpejtë dhe e shëndetshme e djathit
  • Mund të përdoret në mikrovalë dhe të sigurt në ngrirje
  • Mund të pastrohet në pjatalarëse
  • Pa plastifikues dhe BPA
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Informacion shtesë

Color