Përshkrim

Prerësi praktik i mollës dhe pastrues i thelbit  të mollës për konsumimin tuaj të përditshëm të vitaminave!

Prerësja e mollës V8 nga Borner e pret mollën në 8 copa të barabarta dhe heq thelbin në të njëjtën kohë. Kjo e bën prerësin e mollës ideale për një rostiçeri të shpejtë midis vakteve, pasi mollët priten në copa në sekonda.

Dy dorezat anësore të bëra nga plastika me cilësi të lartë përshtaten mirë në dorë. Tehët inox presin me saktësi mollën thjesht duke e shtypur poshtë. Prerësja e mollës është e përshtatshme edhe për dardha ose domate.

Pas përdorimit, thjesht mund ta shpëlani bërthamën e mollës nën ujë të rrjedhshëm.

Dimensionet:

  • Prerës i mollës: 18 cm x 15,5 cm x 4 cm

Të dhënat teknike:

  • E ndan mollën në 8 pjesë dhe bërthamën
  • E përshtatshme edhe për fruta dhe perime të tjera, si dardha, domate, qepë
  • E lehtë për t’u përdorur dhe pastruar
  • Pa plastifikues dhe BPA
  • çelik inox me cilësi të lartë dhe të fortë

Informacion shtesë

Color

Manufacturer

Börner