CHANGE YOUR LIFE

Si të ushqehemi shëndetshëm? Kjo pyetje ka qenë shkak i diskutimit për shumë vite tashmë, ka shumë doktrina dhe punime shkencore që përpiqen t’i përgjigjen pikërisht kësaj pyetjeje. Por një gjë është e sigurt: 5 grushta frutash dhe perimesh janë të mjaftueshme për të furnizuar trupin tonë me vitamina, minerale, fibra si dhe komponime dytësore bimore. Thuhet se dy porcione fruta dhe tre perime janë ideale për trupin e njeriut.
Marrja e frutave dhe perimeve rrit mirëqenien dhe rezistencën tonë. Për më tepër, ju parandaloni sëmundje të tilla si presioni i lartë i gjakut, sëmundjet e zemrës dhe të qarkullimit të gjakut, kanceri dhe shumë më tepër.
Fillo sot – besnik ndaj motos tonë: Ndrysho jetën tënde!

RREPNI FRUTA DHE PERIME

Një ngrenie ditore prej 5 grushta frutash dhe perimesh mjafton për të mbështetur një dietë të shëndetshme. Thjesht bëjeni dhe planifikoni mjaft vitamina në vaktet tuaja.

PËRGATITNI USHQIMET TUAJA

Asgjë nuk është më e lehtë se të ndiqni një dietë të shëndetshme nëse planifikoni vaktet tuaja. Kjo kursen kohë dhe gjithashtu e bën gatimin shumë më të këndshëm.

KENI AFËR VETES UZINË TË SHËNDETSHME

Dëshirat nuk janë të panjohura për ne. Ju mund t’i parandaloni ato edhe pse duke pasur ushqime të shëndetshme, si arra me fruta, lehtësisht në dorë.

Vegetables sliced by Borner slicers

HANI SEZONALISHT

Duke ngrënë sezonalisht, jo vetëm që po i bëni diçka të mirë trupit tuaj, por edhe kuletës. Në fund të fundit, ushqimi sezonal nuk është vetëm më i lehtë për t’u blerë, por është edhe më i lirë.

SHKO NË TREGUN I FERMERVE

Në këtë mënyrë ju jo vetëm që mbështesni fermerët vendas, ju gjithashtu e dini se nga vjen ushqimi juaj dhe e dini se po merrni ushqim me cilësi të mirë, i cili mund të hahet me ndërgjegje.

KONSUMONI USHQIMET E NGRIRA

Dhe ne nuk nënkuptojmë produkte komoditeti, por fruta dhe perime të cilat janë të ngrira në gjendjen e tyre ideale të pjekurisë. Prandaj, ato janë një shtesë e mirë për vaktet tuaja.

RECETA

Qull

Ne kemi një recetë të mrekullueshme dhe të lehtë për ju! Një tjetër mëngjes i shijshëm për t'u provuar! Përbërësit: 2 gota...

Lexo më shumë

Burrito me perime

Vëmendje të gjithë fansave të burritos! Ne kemi recetën perfekte për ju!⠀ ⠀ Përbërësit:⠀ 1 filxhan oriz⠀ 1 filxhan fasule të kuqe⠀ Marule (disa gjethe)⠀ 1...

Lexo më shumë

Lazanja me kungull

Tetori është muaji i kungujve! Jo vetëm që janë të shijshme, por edhe plot vitamina dhe përbërës të vlefshëm që...

Lexo më shumë

Bukë me qiqra dhe avokado

Prerësja jonë e perimeve prej çeliku inox V6 ExclusiveLine u përdor për të prerë avokadon. Bukë me qiqra dhe avokado -...

Lexo më shumë

Supë vegjetariane Ramen

Për këtë recetë është përdorur prerësja e perimeve V5 PowerLine me teh 7 mm. Ramen është një vakt që përbëhet nga...

Lexo më shumë

Pasta panxhari me kos vejetarian

Pasta panxhari me kos vejetarian - një pjatë e thjeshtë vegjetariane pa gluten që mund të përgatitet në 20 minuta! Për...

Lexo më shumë

Rizoto kungull i njomë me sallatë frisée

Rizoto kungull i njomë me sallatë frisée Një recetë e shijshme dhe e shëndetshme për t'u ndjekur, me Börner Multi Dicer...

Lexo më shumë

Cheesecake dessert

Cheesecake me një ndryshim 🍰🤤! Për këtë recetë është përdorur Multimaker & Chessemaker ynë. Përbërësit për djathin:⠀ 1 litër qumësht⠀ 40 ml lëng limoni të...

Lexo më shumë

NE JEMI BORNER

Borner ofron cilësi të prodhuar në Gjermani që nga viti 1956. Me zyrën tonë qendrore në Landscheid-Niederkail në Eifel, ne qëndrojmë për shëndetin dhe vitalitetin. Ne duam të mbështesim një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar dhe produktet tona janë krejtësisht të përshtatshme për këtë. Ata kanë qenë shkak për emocion dhe e kanë bërë gatimin më të lehtë për më shumë se 60 vjet tani. Është misioni ynë t’u ofrojmë klientëve tanë një gamë produktesh kuzhine me cilësi të lartë që do t’ju dhurojnë një jetë të kënaqshme dhe në këtë mënyrë do t’ju lehtësojnë punën në kuzhinë. Produktet tona Borner njihen për jetëgjatësi dhe do t’ju frymëzojnë gjatë dekadave. Prerësit tanë, si dhe rendet dhe pajisjet e tjera të kuzhinës duhet të ndezin gëzim për një kohë të gjatë për punën tuaj të kuzhinës, kjo është arsyeja pse ne e kemi bërë si misionin tonë vetëm shitjen e cilësisë më të mirë për të mundësuar një jetë të shëndetshme dhe aktive. Bind veten!
Borner është e lehtë. i shpejtë. shëndetshëm.

CHANGE YOUR LIFE

Slogani i Borner “Ndrysho jetën tënde!” pasqyron pretendimin për të lehtësuar rrugën drejt një jete më të mirë për klientët tanë. Ne mendojmë se një dietë e shëndetshme duhet të jetë baza për një jetë më të mirë dhe ne duam ta mbështesim këtë. Ne e bëjmë këtë duke ju dhënë juve, klientëve, mjetin e duhur për të mbështetur atë fondacion. Sepse ky është fillimi i një jete të re. Prerëset dhe rendet tona janë të përshtatshme për të promovuar një dietë të shëndetshme të përbërë nga ushqime të papërpunuara dhe pjata të tjera të shijshme.