Борнер Мултимејкер - проѕирен: сад со капак кој задржува свежо, се содржи од повеќе садови и сито

Borner Macedonia

ден 1,499.00
Color
orange
green
red
white
purple
-
+
" Произведено во Германија "- Имаме уште една иновација за брза и едноставна подготовка, служење и складирање на здрава храна во сад. Покрај Multimaker, овој сет исто така, содржи и исцедувач за течности, веќе добро воспоставената Multiplate технологија за интегрирање на сецкачите, како и капак со единствена цел да ја задржи свежината во вашата кујна.

Multimaker-от се состои од високо квалитетна, отпорна на гребење пластика. Тоа го прави идеален сад за подготовка на свежи и здрави оброци, a декоративниот дизајн ви овозможува да го користите за послужување на храна. Само ставете ја вашата Börner Multiplate на Multimaker-от и ставете го вашиот V5 Powerline сецко или било кое друго ренде од серијата PowerLine и можете да започнете со сецкање на салата, краставици, компири и други плодови директно во садот, а со тоа да ја задржите вашата кујна чиста. За заклучување на Multiplate како и против лизгање отпорната гума помага за безбедно користење на сецкачите.

Интегрираното сито овозможува да се исцеди водата од свежо измиеното овошје или зеленчук како домати, јагоди и салата. Послужете ги вашите пријатели и семејството со свежо овошје во некршлив сад. Исто така, користете го капакот да ја задржи вашата храна свежа. Значи, секогаш ќе имате здрава ужинка или компоненти од здрав оброк на располагање.

Multimaker –от е исто така погоден за микробранови печки, што го прави лесен за подготовка на вкусни топли јадења или остатоци од вечерата. Покрај тоа, Multimaker-от може безбедно да се стави во фрижидер за чување на свежи производи. Затоа, исто така ќе имате свежи бобинки за смути и свеж зеленчук на располагање во текот на зимата. За лесно чистење само ставете го Multimaker-от заедно со капакот во машината за садови.

Börner Multimaker-от доаѓа во портокалова, бела, црвена и зелена, боја како и во виолетово 60-годишно јубилејно издание. Земете го овој практичен кујнски додаток како совршено надополнување на вашиот V5 Powerline.

Полупроѕирната верзија на Multimaker-от не е само оптички белег во секоја кујна, туку и корисна кујнска алатка. Со само еден поглед знаете што има во садот и ја задржувате прегледноста во вашата кујна. На масата за јадење Multimaker-от е идеален за да се привлече внимание со слоевити салати и други кулинарско допадливи производи.

Затемнетата верзија на Multimaker-от е практична и истовремено декоративен прилог на вашата кујна. Бојата е допадлива на секоја маса. Нијансирањето ја прави вашата содржина прегледна, така што секогаш ќе знаете што има внатре.

Recently Viewed Products