Опис

Претворете го вашиот V5-секач во секач за коцки и стапчиња

Со оригиналната Börner 7mm влошка за сечилото, лесно може да се направат ленти и коцки. За да се сече на коцки, држачот за овошје мора да се ротира за 90° по секое сечење. Овој отвор е особено погоден за сечкање овошје и зеленчук за супи, пржени јадења и рустикални салати.

За безбедно складирање на влошките на сечилото, ја препорачуваме практичната кутија за лизгање. Едноставно исчистете под млаз вода по употреба.

Ве молиме имајте предвид дали додатоците се соодветни за вашето ренде!

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner