Sale

Borner Multi-Cutter Set

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Со серијата Börner Multi, си поставивме цел да развиеме мултифункционални кујнски гаџети кои се компактни и јасно се разликуваат од конвенционалните, обемни мултифункционални секачи во однос на ракувањето. И токму тоа го постигнавме со нашите Мулти серии.
Без разлика дали е кришки, ленти или коцки, нашиот сет со повеќекратни секачи ги има сите функции што се потребни за подготовка на овошје и зеленчук. Благодарение на неговиот компактен дизајн, комплетот може да се користи и во мали кујни.
Одвојувачката повеќефункционална рачка одговара на сите додатоци во серијата Multi, така што можете брзо и лесно да го менувате сечењето со само еден клик.
Покрај рачката, сетот со повеќекратни секачи се состои од следниве додатоци:
 • Multi Dicer, кој е совршен за правење коцки и ленти од julienne. Благодарение на држачот за овошје, можете да почувствувате точно кога сте го свртеле држачот за 90 °. Ова овозможува да се сечат коцки кои се широки колку што се долги. Сечењето на коцкички тиквички, моркови и кромид станува детска игра. Заштитникот за прсти со интегриран држач обезбедува безбедност при сечење дури и на најмал зеленчук и овошје. Уредот за водење може едноставно да се прицврсти на Multi Dicer и потоа да се движи со сечењето.
 • Мулти Slicer со кој можете лесно и прецизно да исечете зеленчук и овошје на парчиња. Со помош на копчето можете да сечете во 2 различни фази, со дополнителна фаза имате дури и безбедносна функција која штити од остри сечила.
Димензии:
 • Зафат: 11cm x 3cm x 2cm
 • Додаток за повеќекратно сечење: 31cm x 7,5cm x 3cm
 • Прилог за  коцки: 31cm x 7,5cm x 3cm
 • Држач за храна: 10,3cm x 10,3cm x 5,5cm
Технички податоци:
 • Мултифункционална употреба
 • Компактен
 • Парчиња во 2 различни големини
 • Жулиен ленти без сечење во овошјето
 • Пластика без BPA
 • Без пластификатори и загадувачи
 • Микрофино мелени ножеви од не’рѓосувачки челик
Компоненти на сетот со повеќекратни секачи Borner:
 • Рачка со повеќе функции
 • Multi Dicer
 • Multi Slicer
 • Уред за водење и држач за храна
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

,