Опис

Сечење коцки и ленти од жулиен со додатокот Multi Dicer

Дали барате начин да заштедите простор за брзо и лесно да го исечете зеленчукот на коцки и ленти? Дојдовте на вистинското место! Не само што додатокот Multi Dicer импресионира со своите супер-остри ножеви, туку и се издвојува од другите секачи благодарение на неговата практична големина и поедноставеното ракување што произлегува од тоа. Совршен е за брзи ленти од зеленчук за азиски тави или вкусни салати од зеленчук. Без разлика дали станува збор за тиквички, пиперки или компири, острите сечила нема да застанат на ниту еден зеленчук.
Функцијата за коцки може лесно да се прилагоди со притискање на лентата нагоре. Едноставно свртете го зеленчукот за 90° по секое сечење и ќе добиете совршени мали коцки. Коцкачот е идеален за брзо сечење кромид. Создадете вкусни салати и јадења.
Чистењето е исто така супер лесно! Само исплакнете под млаз вода и готово!
Откријте ги другите прилози за вашата мулти-рачка тука.

Дополнителни информации

Manufacturer

Börner

Color

, ,