Multi Peeler сет од 3 парчиња

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Сетот за лупење џулиен и компири што заштедува простор

Два лупачи – две функции – една рачка
Практичната мулти-рачка обезбедува разновидност во кујната со своите заменливи додатоци за лупење. Со додатокот за лупење julienne, можете лесно да направите вкусни шпагети од зеленчук од тиквички или моркови. Чистач за ленти што го олеснува подготвувањето здрава храна. Едноставно поставете го додатокот на вашата Multi рачка и започнете. Благодарение на лесното ракување, многу брзо ќе успеете да направите вкусни нудли од зеленчук.

Лупачот е идеален и за отстранување на несаканите кафени дамки во зеленчукот, како што се очи од компир. Прицврстената дупка на работ го олеснува отстранувањето на дамките без трошење зеленчук. Како понатамошна функција, лупачот  е погоден како отварач за цитрус и портокал, бидејќи  има остар врв на страната за лесно отворање на кората.

Директниот додаток за лупење е идеален како машина за лупење овошје и зеленчук, бидејќи може особено да се лупи многу тенко, така што малку се троши. Исто така, има функција на јадра, што го прави совршен лупач на компири. Дополнително, додатокот има врв кој може да се користи за украсување и отворање на цитрус.

Откријте повеќе додатоци за да ги користите со Multi Handle тука.

Димензии:

 • Multi Peele: 17cm x 7cm x 3cm
 • Рачка: 11,5cm x 3cm x 2cm
 • Y-прилог: 14cm x 7cm x 2,5cm
 • Директен додаток: 9,5cm x 4,5cm x 2cm

Технички податоци:

 • Рачката е компатибилна со различни прилози
 • Висококвалитетно брановидно сечило изработено од нерѓосувачки челик
 • Цврст лупач со сечило од не’рѓосувачки челик
 • Функционална форма
 • Лесен за употреба и чистење
 • Погоден за леваци и десничари
 • Без пластификатори и БПА

Дополнителни информации

Color

, ,

Manufacturer

Börner