Опис

Брановито ренде за правење помфрит во форма на вафли

Со оригиналните Borner PowerLine Waffle и Wave Cutter, можете да исечете бранови и вафли во три различни дебелини од тврдо овошје и зеленчук. Рендето за компири е идеално за длабоко пржени решетки компири, без разлика дали се користи како прилог со стек и други јадења со месо или едноставно како закуска за потопување.

Креативниот изглед додава разновидност на чинијата. Децата кои обично не сакаат да јадат овошје или зеленчук се воодушевени што имаат јаболка, моркови и други. како фенси придружни јадења во форма на бран или вафли. Целосно нова карактеристика на овој производ е интегрираната безбедносна брава за деца. Едноставно излизгајте ја влошката од ренданиот компир до предната страна и сечилата се безбедно заштитени. Препорачуваме да го користите оригиналниот држач за храна Borner Safety, достапен како додаток за сите серии. По употреба, едноставно исчистете под млаз вода.

Ако сакате да сечете бранови и вафли во дебелина од 15 мм, ве молиме изберете ги Borner Wave Waffle XXL PowerLine секач за бранови.

Димензии:

  • Ренде за компири: 33,7cm x 13cm x 3,7cm

Технички податоци:

  • Без држач за овошје
  • Можни се 3 различни модели на сечење
  • 7,5 мм бранови сечења
  • сече вафли од 6 мм
  • 12,3 мм сече без влошка
  • Ергономска рачка
  • Пластика без BPA
  • Без пластификатори и штетни материи
  • Микрофино мелени ножеви од нерѓосувачки челик
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner