Sale

Borner Wave-Waffle Cutter Powerline – Вклучен е држач за храна

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Свиткан помфрит, помфрит  вафли и многу повеќе за кратко време.

Со оригиналниот Borner Wave Waffle PowerLine, можете лесно и брзо да исечете овошје и зеленчук во облици на бранови и вафли во три различни дебелини. Популарниот секач за бранови Борнер е идеален за подготовка на вкусен помфрит од вафли или помфрит со пресече на крцкање. Покрај тоа, фенси изглед носи разновидност во вашата чинија. Секачот за бранови е особено интересен за семејства со деца. Поради фенси форма, јаболка, моркови и многу повеќе може да се подготват како особено атрактивни прилози во брановиден или вафли крој, што ќе ги убеди и вашите деца во здрава храна.

Вградената безбедносна брава за деца ги штити прстите од повреда.

Овој сет го вклучува и држачот за храна за безбедност Borner. Ова се вклопува како додаток на сите Borner V-сечачи и ренде, совршено се вклопува во раката и ги штити прстите од острите Borner сечила.

Сакате да го замислите овошјето и зеленчукот во екстра дебел рез или вафли? Потоа ви го препорачуваме Borner Waffle Waffle XXL PowerLine .

Димензии:

 • Секач за бранови: 33,7cm x 13cm x 3,7cm
 • Држач за овошје: 15cm x 11,5cm x 6cm

Технички податоци:

 • Поставување со држач за храна
 • Можни се 3 различни опции за сечење
 • 7,5 мм бранови сечења
 • 12,3 мм сече без влошка
 • сече вафли од 6 мм
 • Ергономска рачка
 • Пластика без BPA
 • Без омекнувачи и штетни материи
 • Микрофино мелени ножеви од не’рѓосувачки челик

[вгради]https://youtu.be/s-RVAaLzkqk[/embed]

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner