Sale

Borner V5 PowerLine – Plus Set

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Сецкач за сечење зеленчук за секоја употреба!

Во стресното секојдневие, урамнотежената и здрава исхрана често паѓа на страна. Токму поради оваа причина, вреди да се купи Borner V5 PowerLine Plus сетот, со кој можете да ги подготвите вашите јадења на брз начин.

Посебното кај V5 е тоа што тој е единствениот секач кој ви овозможува да сечете коцки без претходно да го исечете зеленчукот!

Веќе повеќе од 60 години, ние во компанијата Borner произведуваме висококвалитетни секачи за зеленчук од кои ќе бидете задоволни многу години. Исечете парчиња, коцки и стапчиња од овошје и зеленчук за да ги подобрите салатите од суров зеленчук, супи или други јадења. Сечата зеленчук V5 е многу специјален кујнски гаџет кој ви овозможува да направите 10 различни видови на парчиња – од тенки до дебели, без разлика дали се парчиња, стапчиња или коцки. V5 може дури и да сече коцки без претходно да го сече зеленчукот, што го издвојува од сите други модели и го прави апсолутен сеопфатен.

Ова го гарантираат микро-фините мелени ножеви, кои исто така остануваат остри со години и на тој начин гарантираат дека можете да се потпрете на секачот. Работите побрзо, попрецизно и побезбедно од кога било досега, а исто така можете да промовирате здрава исхрана и покрај недостатокот на време. Веднаш штом повеќе нема да ви треба машината за сечење зеленчук, исплакнете ја со вода за да ја исчистите и оставете ја да се исцеди. Повторно е подготвен за употреба.

За нас во Borner, балансирана и здрава исхрана е навистина важна. Затоа внимаваме на најдобриот квалитет при производството. Нашата пластика е без БПА и не содржи никакви омекнувачи или штетни материи. Затоа, сите стоки може да се користат без двоумење, бидејќи нашите производи се безбедни за храна.

Димензии:

 • V-slicer: 38cm x 15cm x 5,5cm
 • Држач за храна: 15cm x 11,5cm x 6cm
 • Безбедносна влошка и влошка за сечење: 23,5cm x 9,7cm x 2cm
 • Влошка за сечило 3,5 мм: 22 см x 9,7 см x 2 см
 • 7мм влошка за сечилото: 22cm x 9,7cm x 2,5cm
 • Кутија за влошки: 18cm x 10,5cm x 6cm
 • Combi Peeler: 21cm x 2cm x 1,5cm

Технички податоци:

 • Парчиња во 4 различни дебелини на сечење
 • Стапчиња и коцки во 4 различни големини
 • Со ергономска рачка
 • Со гумени стапала што не се лизгаат
 • Пластика без BPA
 • Без омекнувачи и штетни материи
 • Микрофино мелени ножеви од не’рѓосувачки челик

Компоненти на комплетот за сечење зеленчук Borner V5 PowerLine Plus

 • Borner V 5 PowerLine vegetable slicer
 • Влошка за парчиња
 • Влошка за сечило 3,5 мм
 • Влошка за сечило 7мм
 • Држач за храна
 • Кутија за влошки:
 • Докинг станица
 • Combi Peeler

Комплетирајте го Плус сетот со садот за мултимејкер Borner, ова го прави совршен додаток за сечачот V5 .

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner

Модел