Опис

Секач за ленти за вкусни тави со зеленчук

Со секачот за ленти Borner Curly, можете лесно да произведувате рамни ленти со ширина од 1 см и малку завиткани. Користете ги за азиски тави со зеленчук, пржен помфрит или салати или како украсни елементи за ладни јадења. Можете исто така да го користите секачот за ленти за сечење вкусен чипс од овошје или зеленчук. За ова, Curly е одличен во комбинација со Crispymaker. Рендето за бранови е погодно за секаков вид зеленчук и овошје.

Брановидното сечило им дава на лентите од зеленчук уште подобар и поубав изглед. Можете исто така да го користите за украсување послужавници од зеленчук или суров зеленчук.

Кадравото ренде од Borner е супер помошник за кујна. Тоа заштедува многу време и го прави сечењето зеленчук супер лесно!

Димензии:

  • Curly Cutter: 32,3cm x 12,5cm x 3cm

Технички податоци:

  • Без безбедносен држач
  • Пластика без BPA
  • Без пластификатори и штетни материи
  • Микрофино мелени ножеви од не’рѓосувачки челик

Дополнителни информации

Color

, ,