Sale

Borner V5 PowerLine Starter Set

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Мандолината што може се!

Претворете го зеленчукот и овошјето во здрав оброк за неколку секунди! Токму тоа го овозможува нашиот V5 секач. Конечно, веќе не е потребно многу време за да се храниме здраво. Благодарение на микро-фино мелените сечила од не’рѓосувачки челик, мандолината успева да ги обработи дури и најтврдото овошје и зеленчук. Без разлика дали се парчиња, коцки или ленти, разновидноста и совршените резултати на сечење ќе ве воодушеват!

Мандолината не само што ја прави подготовката супер лесна, туку и ви заштедува многу време и напор при готвење. Со додатокот за парчиња, можете да исечете парчиња во 4 различни дебелини. Без разлика дали станува збор за салата од краставици, карпачо или парчиња лимон, вистинската дебелина може да се постави прецизно.

Со едноставно притискање на копчето од страната на секачот, можете да ги промените влошките. Влошките за сечилото од 3,5 и 7 мм ви овозможуваат да сечете фини коцки и ленти во различни дебелини. Оваа поставка за сечење е совршена за сечкање кромид или подготовка на тави од зеленчук и салати од суров зеленчук.

V5 PowerLine е единствениот секач кој може да сече коцки без претходно да го исечете зеленчукот!

За практично складирање и безбедно складирање, кутија за влошки е вклучена. Овде има простор за безбедно складирање на двете влошки на сечилото. Ова ве штити од повреди. Ако ја прикачите кутијата на секачот, таа функционира и како држач. Секогаш користете го вклучениот држач за храна за да ги заштитите вашите прсти од острите Borner сечила!

Димензии:

 • В-секач: 38cm x 15cm x 5,5cm
 • Држач за храна: 15cm x 11,5cm x 6cm
 • Безбедносна влошка за сечење: 23,5cm x 9,7cm x 2cm
 • Влошка сечило 3,5 мм: 22 см x 9,7 см x 2 см
 • 7мм влошка за сечилото: 22cm x 9,7cm x 2,5cm
 • Кутија за влошки: 18cm x 10,5cm x 6cm

Технички податоци:

 • Парчиња во 4 различни дебелини на сечење
 • Стапчиња и коцки во 4 различни големини
 • Со ергономска рачка
 • Со гумени стапала што не се лизгаат
 • Пластика без BPA
 • Без омекнувачи и штетни материи
 • Микро-фино мелени ножеви од нерѓосувачки челик

Компоненти на стартерскиот сет за сечење зеленчук Borner V5 PowerLine:

 • Мандолина Borner V5 PowerLine
 • Влошки на парчиња
 • Држач за храна
 • Влошка сечило 3,5 мм
 • Влошка сечило 7 мм
 • Кутија за влошки

Овој сет може да го надградите со 10mm влошка за сечилото за подебели ленти , кој е совршен за помфрит. Исто така, компатибилен со почетниот сет е Докинг-станица, преку која може безбедно и компактно да се складира вашиот сечач со додатоци.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner

Модел