Опис

Кујнскиот секач што може се!

Кујнскиот секач Borner V5 е совршено решение за брза и разновидна обработка на овошје и зеленчук на парчиња, ленти, коцки и друго. Со овој висококвалитетен комплет за сечење, можете да сечете на 8 различни начини.

Јадењата како што се карпачо од домати, како и гратин од компир, може да се подготват за кратко време благодарение на влошките што се прилагодуваат на висина. Без разлика дали се тенки или дебели парчиња, со V5 кујнскиот секач сте добро опремени за секоја потреба. Дури и коцките и стапчињата што сакате да ги користите како состојки во супи, тави со ориз или за рафинирање на салати може лесно да се исечат & засилувач; брзо. Благодарение на влошките со сечилото од 3,5 и 7 мм што ги добивате со професионалниот сет, крупните и фини коцки или стапчиња се подготвуваат за кратко време. Сечачот е идеална кујнска алатка за подготовка на салати, супи, лазањи од зеленчук и многу повеќе.

Посебната карактеристика на V5 е тоа што е единствениот секач кој ви овозможува да сечете коцки без претходно да го исечете зеленчукот!

За да го исчистите секачот, едноставно ставете го под млаз вода и потоа оставете го да се исцеди. За да го направите ова, покријте ги сечилата со помош на заштитната брава за деца, така што и вашите прсти ќе бидат заштитени од микрофиното заземјување и висококвалитетните сечила. Borner се издвојува по најдобриот квалитет, нашите производи се безбедни за храна, без БПА, омекнувачи и штетни материи. Ова ви овозможува да работите со нашите кујнски гаџети без двоумење. Подгответе вкусни и здрави оброци за пријателите и семејството без грижа.

Димензии:

 • В-секач: 38cm x 15cm x 5,5cm
 • Држач за храна: 15cm x 11,5cm x 6cm
 • Безбедносна и влошка за сечење: 23,5cm x 9,7cm x 2cm
 • Влошка сечило 3,5 мм: 22 см x 9,7 см x 2 см
 • 7мм влошка за сечилото: 22cm x 9.7cm x 2.5cm
 • Кутија за влошки: 18cm x 10,5cm x 6cm
 • Приклучна станица: 17cm x 10cm x 5cm

Технички податоци:

 • Парчиња во 4 различни дебелини на сечење
 • Стапчиња и коцки во 4 различни големини
 • Со ергономска рачка
 • Со гумени стапала што не се лизгаат
 • Пластика без BPA
 • Без омекнувачи и штетни материи
 • Микро-фино мелени ножеви од нерѓосувачки челик

Компоненти на про сет за сечење кујна Borner V5 PowerLine

 • Кујнски секач Borner V5 PowerLine
 • Безбедносна влошка
 • Блошка за парчиња
 • Блошка сечило 3,5 мм
 • Блошка сечило 7 мм
 • Држач за храна
 • Кутија за влошки
 • Докинг станица
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner

Модел