Опис

Мултифункционалната машина за сечење зеленчук со 4 прецизни дебелини на сечење.

Потребна е практична машина за сечење зеленчук за идеална обработка на овошје и зеленчук на парчиња. Дебелината на парчињата често е одлучувачка за успехот на оброкот. Со секачот Borner V5, секој суров зеленчук може лесно и брзо да се исече на тенки и дебели парчиња за многу кратко време.

Влошката што се прилагодува по висина го олеснува менувањето на дебелината. Краставици за салата од краставици, компири за гратин од компири или дури и вкусен чипс од зеленчук може да се исечат прецизно и според рецептот. Без разлика дали станува збор за домати, кромид или тврд зеленчук како келераба или моркови, сето тоа не е проблем за моќните секачи на зеленчук. Откријте нови вкусни рецепти кои сега може да се готват со малку труд. Исто така, погледнете ја нашата страница со рецепти, каде што ќе најдете многу идеи за здрави јадења кои промовираат урамнотежена исхрана.

Основниот комплет V5 Powerline е особено погоден ако сакате да направите вкусно карпачо од цвекло. Благодарение на острите сечила и екстра тенкиот чекор на V5, можете да исечете совршени тенки парчиња за карпачо.

Чистењето на машината за сечење зеленчук е многу лесно, едноставно може да се исплакне под млаз вода. Едноставно излизгајте ја влошката за парче до последното поставување за да ги заштитите вашите прсти од острите сечила. И повторно е подготвен за употреба. За да гарантираме здрава исхрана, ние користиме само најдобар квалитет во производството на нашите производи. Затоа тие се без БПА, омекнувачи и штетни материи. Така можете да ја подготвите вашата храна без грижа и напор.

Ако откриете дека Основниот сет не е доволен, имате можност да го проширите. За таа цел, во нашата продавница ќе најдете дополнителни артикли како што се влошки или Dockingstation. На овој начин, можете да го проширите сечачот како што сакате и да добиете различни дополнителни функции.

Димензии:

 • В-секач: 38cm x 15cm x 5,5cm
 • Држач за овошје: 15cm x 11,5cm x 6cm
 • Безбедносна влошка и влошка за рез: 23,5cm x 9,7cm x 2cm

Технички податоци:

 • Парчиња во 4 различни дебелини на сечење
 • Со ергономска рачка
 • Со гумени стапала што не се лизгаат
 • Пластика без BPA
 • Без омекнувачи и штетни материи
 • Микро-фино мелени ножеви од нерѓосувачки челик

Компоненти на Borner V5 PowerLine машината за сечење зеленчук Основен сет:

 • Секач зеленчук Borner V5 PowerLine
 • Безбедносна влошка
 • Вметнување на парчиња
 • Држач за храна
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner

Модел