Sale

Borner Slicer V3 Основен сет на TrendLine + сад

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Овој практичен сет комбинира сè за брза подготовка. Садотза капки совршено се вклопува со секачот и можете да изрендате и подготвувате салати директно во плехот.

Дали сакате да исечете класични парчиња и да имате само еден нож при рака? Тогаш основниот сет на Borner V3 е соодветен за вас. Овој сет содржи сè што ви треба за безбедно и брзо  исечетедебели или тенки парчиња . Секачот V3, влошка за парчиња што можете да ја користите во две различни јачини, безбедносна влошка што служи како заштита на сечилото и како влошка за сечење со средна висина и безбедносен држач за храна што можете да го користите за да ги заштитите вашите раце додека сечете.

Оригиналниот сад за капење Borner како додаток е специјално дизајниран за V3-секачот TrendLine и гарантира совршено, сигурно вклопување на V-секачот кога работите во кујната. Исечените парчиња веднаш паѓаат во садот. Покрај тоа, салатите може брзо и лесно да се наредат директно во садот. Материјалот е отпорен на масло и оцет и лесно се чисти. По употреба, производите едноставно може да се измијат под млаз вода.

Димензии:

  • V-Slicer: 35,5cm x 12,5cm x 5,5cm
  • Држач за овошје: 15cm x 11,5cmx 6cm
  • Влошка за безбедност и сечење: 21,5cm x 9,7cm x 1cm
  • Сад за капење: 34cm x 18cm x 8cm

Технички спецификации:

  • Парчиња во 3 различни дебелини
  • Со гумени стапала што не се лизгаат
  • Пластика без BPA
  • Без пластификатори и загадувачи
  • Микрофино мелени ножеви од нерѓосувачки челик

[вгради]https://www.youtube.com/watch?v=vLDW5Yw_QCs&t=1s[/embed]

Дополнителни информации

Color

,

Manufacturer

Börner