Borner Slicer V1 ClassicLine Основен сет

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Класиката меѓу V-сечачите

Дали сте љубител на здравата исхрана и барате соодветен кујнски гаџет? Borner V1 ClassicLine, со која можете брзо и лесно да подготвувате овошје и зеленчук за вашите јадења, е совршен избор. Благодарение на докажаните сечила од не’рѓосувачки челик, сечењето со Borner машината за сечење зеленчук е прецизно, ефикасно и сигурно. Покрај тоа, машината за сечење зеленчук ви овозможува да сечете во три различни дебелини.

Со основниот сет на Borner V1 ClassicLine, добивате сигурен сечкач за зеленчук, како и држач за овошје што секогаш ги штити вашите прсти од острите сечила. Исто така, гарантира дека можете целосно да го обработите овошјето. Комплетот вклучува и безбедносна влошка и влошка за парчиња. Ова ви овозможува безбедно да го чувате V-сечачот ако не се користи. Со влошката на парчиња, вие одлучувате дали сакате да исечете дебели или тенки парчиња. Можете едноставно да го исчистите практичниот кујнски гаџет под млаз вода и да го користите повторно.

Со влошките многу лесно ви е да подготвите овошје и зеленчук како домати, компири или пиперки. Можете да исечете компири за гратин, домати за салата од домати-моцарела или зелка за супи за кратко време.

Сигурниот машина за сечење зеленчук не остава ништо да се посакува. Инспирирајте се од одлични рецепти на нашата страница со рецепти или на нашите канали на социјалните мрежи Facebook и Instagram.

Димензии:

 • В-сечкач: 36cm x12cm x 3cm
 • Држач за храна: 15cm x 11,5cm x 6cm
 • безбедносна и влошка за сечење: 21,5cm x 9,7cm x 1cm

Технички податоци:

 • Парчиња во 3 различни дебелини на сечење
 • Пластика без BPA
 • Без омекнувачи и штетни материи
 • Микрофино полирани сечила од не’рѓосувачки челик

Компоненти на основниот сет Borner V1 ClassicLine

 • Сечач зеленчук Borner V1 ClassicLine
 • Безбедносна влошка
 • Влошка за парчиња
 • Безбедносен држач за храна
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, ,

Manufacturer

Börner

Модел