Опис

Сечкач за брзи салати и зеленчук

Свежи салати, крцкави јадења од зеленчук или вкусно карпачо се без напор со нашата машина за сечење DesignLine. Како машина за сечење краставици, секачот е идеален за крцкави салати. Затоа што со него подготовката на краставици, ротквици, моркови, праз, кромид или други состојки е забавно.

Сечењето на фини или дури и тенки парчиња како нафора оди непречено и брзо, така што дури и малиот оброк помеѓу е вистински витален удар со фактор на уживање.

Подготовката на вкусни оброци за целото семејство е исто така многу лесно со сечачот DesignLine. Со машината за сечење, можете да сечете и во движење напред и назад благодарение на двојното сечило, двојно зголемувајќи ја брзината. Особено со големи количини, ова е супер олеснување.

Едноставно исплакнете под вода по употреба.

Како додаток, го препорачуваме нашиот Безбедносен држач, така што вашите прсти ќе бидат заштитени од острите ножеви од нерѓосувачки челик на машината за сечење краставици.

Димензии:

  • Секач за парчиња: 32,3cm x 12,5cm x 3cm

Технички податоци:

  • Без безбедносен држач
  • Пластика без BPA
  • Без пластификатори и штетни материи
  • Микрофино мелени назабени сечила

Дополнителни информации

Color

, ,