Опис

Создадете вкусни јадења со нашата машина за сечење жулиен!

Со оригиналното Börner Roko ренде можете да исечете овошје и зеленчук на фини тенки ленти од julienne. Нашиата машина за сечење julienne сече коренест зеленчук како што се моркови, целер, пашканат или келераба, но исто така и компирите или краставиците може да се рендаат и преработат во фини ленти од жулиен, на пр. за салати од суров зеленчук. Редовите со двострани сечила сечат големи количини во најкус можен рок, бидејќи сечењето може да се врши во двете насоки. Секачот за џулиен е совршено прилагоден за подготовка на тави со зеленчук, како што е пржениот зеленчук. Покрај тоа, Roko Powerline може идеално да се користи како машина за сечење шпагети од тиквички и да создаде вкусни јадења.

По употреба, едноставно исчистете под млаз вода.

Испорака без држач за храна, по желба нарачајте посебно. Може да го најдете сечачот julienne, вклучувајќи и Држач за храна тука во комплет.

Димензии:

  • Роко сечач: 33,7cm x 13cm x 3,7cm

Технички податоци:

  • Без држач за храна
  • Материјал за сечење 1,5 mm
  • Ергономска рачка
  • пластика без BPA
  • Без пластификатори и штетни материи
  • Микрофино мелени ножеви од нерѓосувачки челик.
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner