Sale

Borner Roko PowerLine – вклучен држач за храна

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Секачот за брзо подготвување на ленти од суров зеленчук.

Со оригиналното Börner Roko ренде можете да исечете овошје и зеленчук на фини тенки ленти од julienne. Нашиот Julienne Cutter сече коренест зеленчук како што се моркови, целер, пашканат или келераби. Но, исто така, компирите или краставиците може да се рендаат и преработат во фини ленти од жулиен, на пр. за салати од суров зеленчук. Редовите сечила, мелени од двете страни, сечат големи количини во најкус можен рок, бидејќи сечењето може да се направи во двете насоки. Совршено одговара за подготовка на тави со зеленчук како што е вок зеленчукот. Покрај тоа, Roko Powerline може идеално да се користи како машина за сечење шпагети од тиквички и да создаде вкусни јадења.

По употреба, едноставно исчистете под млаз вода.

Препорачуваме да го користите држачот за заштитна храна, бидејќи ова е единствениот начин безбедно да ги заштитите прстите од сечилата.

Димензии:

  • Ренде Жулиен: 33,7см x 13см x 3,7см
  • Држач за овошје: 15cm x 11,5cm x 6cm

Технички податоци:

  • Поставување со држач за храна
  • сече 1,5 мм
  • Ергономска рачка
  • Пластика без BPA
  • Без пластификатори и штетни материи
  • Микрофино мелени ножеви од нерѓосувачки челик

Откријте повеќе ренде и секачи од Börner во нашиот свет на производи!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner