Опис

Практичното ренде за пармезан

Острите сечила изработени од висококвалитетен нерѓосувачки челик се идеално прилагодени за тврди сирења како пармезан, чоколадо, ѓумбир или морско оревче. Затоа, можните употреби се разновидни, без разлика дали се користи како ренде за пармезан, ренде за морско оревче, ренде со ѓумбир или ренде со жолчка – резултатот нема да ве разочара. Гумираната ергономска рачка обезбедува безбедно и удобно ракување. Со својата овална форма може да се користи и како суспензија. За складирање, транспарентен капак штити од остри ножеви.

За безбедно рендање на морско оревче, мали парчиња чоколадо или преостанат зеленчук, секое ренде доаѓа со соодветен држач. Кликнете го на рендето, вметнете ја ренданата храна и изрендајте безбедно без остатоци.

Дополнителни информации

Knife blade

Голем, Екстра голем