Опис

XXL виткано сечење

Оригиналниот секач за вафли за брановидни компири Borner XXL убедува со посебна дебелина. Можете да исечете екстра дебели бранови и вафли од цврсто овошје и зеленчук, оптимални за пржен помфрит XXL вафли или за вкусен помфрит исечен на бранови, без разлика дали се како прилог за стек и други јадења со месо или едноставно како закуска за потопување. Изгледот на вафли и бранови носи разновидност во чинијата. Децата кои обично не сакаат да јадат овошје или зеленчук ќе бидат воодушевени со јаболка, моркови и други. Како фенси странични јадења во бран или вафли сече.

Препорачуваме употреба на Borner Safety Food Holder, достапен како додаток за сите серии. И двете се достапни овде заедно како комплет.

По употреба, едноставно исчистете под млаз вода.

Димензии:

  • Секач за компири: 34cm x 13cm x3,7cm

Технички податоци:

  • Без држач за храна
  • Можни се 2 различни стилови на сечење
  • 15 мм бранови сече
  • сече вафли од 12 мм
  • Ергономска рачка
  • пластика без BPA
  • Без омекнувачи и штетни материи
  • Микрофино мелени ножеви од не’рѓосувачки челик
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner