Sale

Borner Powerline Wave-Waffle XXL Cutter – вклучен држач за храна

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Направете сами помфрит или вафли од зеленчук

Со оригиналниот Borner Wave-Waffle секач XXL секач за компири со држач за овошје можете да го направите тоа за кратко време. Поради лесното ракување, машината за сечење Waffle-Waffle XXL може да се интегрира во вашата секојдневна рутина во кујната. Секачот за компир убедува со посебна дебелина. Можете да исечете екстра дебели бранови и вафли од цврсто овошје и зеленчук, оптимални за пржен помфрит XXL или за вкусни решетки компири, без разлика дали се како прилог за стек и други јадења со месо или едноставно како закуска за потопување. Изгледот на решетки и бранови носи разновидност во вашата чинија.

Дајте му нов изглед на вашето овошје и зеленчук: Исечете бранови или вафли наместо обични парчиња. Дури и безобразните нови облици како „спирели“ сега може да се исечат со помош на држачот за овошје и да и дадат на вашата храна тоа нешто сигурно. Препорачуваме користење на држачот за храна Borner Safety.

По употреба, едноставно исчистете под млаз вода.

Димензии:

  • Секач за компири: 34cm x 13cm x 3,7cm
  • Држач за храна: 15cm x 11,5cm x 6cm

Технички податоци:

  • Поставување со држач за храна
  • Можни се 2 различни стилови на сечење
  • 15 мм бранови сече
  • сече вафли од 12 мм
  • Ергономска рачка
  • пластика без BPA
  • Без омекнувачи и штетни материи
  • Микрофино мелени ножеви од нерѓосувачки челик
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner