Borner Noodle-Maker – домашни тестенини за кратко време

SKU: ZK72175
Споредете

Опис

Оригиналната машина за тестенини Borner – најмалиот производител на нудли на земјата. Направете сами вкусни тестенини со чукање на срцето. Без разлика дали се работи за шпагети, шпацли, тестенини со панделки или крокети од компири – производителот на тестенини го овозможува тоа. Најдете дополнителни рецепти во вклучената книшка. Едноставно е: за да направите вкусни тестенини, се што ви треба е брашно, јајца и/или вода, малку масло и сол. Со додавање на бои за храна, зачини или билки можете да направите обоени тестенини без многу труд.

Измешајте го тестото директно во садот, а потоа ставете го во врела вода и вашите тестенини ќе бидат готови за неколку секунди. За поголеми количини препорачуваме тестото да го подготвите во посебен сад и потоа да го додадете во машината со лажица. За да го намалите ризикот од лепење по употреба, веднаш исчистете под млаз вода. Вклучува 7 влошки за обликување, брошура со рецепти, диск за затворање, заштитна заштита, ротирана цедалка за тесто/тесто, сад.