Опис

Уникатниот сад со капак за одржување свежина, сито за цедење и практичната мултиплочка

Мултимејкерот е направен од висококвалитетна пластика отпорна на гребење. Ова го прави Multimaker идеален сад за салата за подготовка на свежи и здрави оброци, но благодарение на декоративниот дизајн, тој е совршен и како сад за сервирање. Едноставно ставете го Borner Multiplate на Multimaker и вметнете го вашиот V5 PowerLine или друг ренде од серијата PowerLine од Borner. Сега можете да исечете зелена салата, краставици, компири или друго овошје директно во садот за да ја одржувате вашата кујна чиста. Механизмот за заклучување на Multiplate и нелизгачките гумени стапала на Multimaker обезбедуваат безбедно користење.

Вграденото сито ви овозможува лесно и погодно да ги исцедите свежо измиените домати, бобинки или зелена салата. Послужете свежо овошје на пријателите и семејството директно во садот кој не се крши. Исто така, користете го капакот за одржување свежина за да ја одржувате вашата храна свежа долго време. Така, при рака секогаш имате здрава ужина или состојки од здрав оброк.

Мултимејкерот може да се користи во микробранова печка за да можете лесно да подготвувате топли јадења или повторно да уживате во вкусните остатоци од вечерата. Покрај тоа, Multimaker е безбеден за замрзнување и затоа е совршен за складирање свежи производи. На овој начин имате при рака свежи бобинки за смути и крцкав зеленчук дури и во зима. За лесно чистење, едноставно ставете го садот со капак во машината за миење садови.

Овој практичен сад е идеален за собирање на ренданиот зеленчук за нашиот V5 PowerLine секач за зеленчук и сите PowerLine рендиња. Ова го вклучува нашето ренде, машината за сечење вафли со бранови, сечачот за вафли XXL, ренде Roko како и нашиот Рости.

Димензии:

 • Мултимејкер: 27cm x 27cm x 15cm
 • Капак за свежина: 25cm x 25cm x 3cm
 • Сито: 17cm x 17cm x 1,5cm
 • Multiplate: 29cm x 27cm x 4,5cm

Технички податоци:

 • Вклучува капак за свежина, сито и засилувач; Мултиплоча
 • Погоден за сите PowerLine ренде и секачи зеленчук
 • Микробранова печка и замрзнувач
 • Капак со вакуум функција
 • Заклучената повеќе плоча обезбедува безбедно користење на сечачот
 • Гумени стапала што не се лизгаат
 • Лесност за користење и чистење
 • Направено од висококвалитетна пластика отпорна на гребење
 • Без пластификатори и БПА
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner