Опис

Каква би била кујната без компактен секач за зеленчук?

Сметаме дека во секоја кујна, голема или мала, треба да се најде корисна машина за зеленчук. Сега развивме решение за заштеда на простор – запознајте го Multi Slicer.

Комбинирајте ја повеќекратната рачка со додатокот за повеќекратно сечење и ќе го добиете совршениот мал сеkач. Благодарение на особено практичната мала рачка, Multi Slicer е толку лесен за употреба. Лесно исечете тенки и дебели парчиња со едноставно прилагодување на површината за сечење. Така можете многу брзо да направите вкусни салати од суров зеленчук или тепсија. Покрај тоа, Multi Slicer има интегрирано безбедносно ниво, така што сечилата и рацете се безбедно заштитени кога се складираат.

Мини машината за сечење се испорачува како комплет со држач за овошје. Ова ги штити вашите раце од остри ножеви при планирање.

Со својата функција за приклучување, со која можете лесно да ги менувате додатоците за сечење, секачот за зеленчук нуди можност за лесно префрлување помеѓу неколку варијанти на секачот. Проширете го Multi Slicer со неговите додатоци, како што се Multi Dicer за сечење и сечење ленти или додатоците Multi Peeler за правење ленти Julienne или за едноставно лупење.

Звучи практично? Е. Ветуваме дека ќе ви бидат обезбедени најдобрите ножеви од нерѓосувачки челик кои нема да застанат на тврдиот зеленчук.

Компактниот мини секач е вистински сеопфатен, бидејќи не само што е доволно мал за да најде простор во кујнската фиока, туку и за кратко време успева да исече на мали парчиња голема количина овошје и зеленчук. Затоа, салатите, тепсијата и супите веќе не ви претставуваат проблем. Се намалува времето на подготовка за вкусна храна и оживува радоста на готвењето.

Димензии:

Секач за зеленчук: 31cm x 7,5cm x 3cm
Рачка: 11cm x 3cm x 2cm
Држач за овошје: 10,3cm x 10,3cm x 5,5cm

Технички спецификации:

  • Стапчиња и ленти
  • Со гумени стапала што не се лизгаат
  • Рачка е компатибилна со додатоците Multi Dicer и Multi Peeler
  • Пластика без BPA
  • Без пластификатори и загадувачи
  • Микрофино мелени ножеви од нерѓосувачки челик

Дополнителни информации

Color

, ,

Manufacturer

Börner