Börner Multi Peeler директно прицврстување

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Додаток за лупење за мулти-рачката

Дали веќе поседувате производ од нашата мулти серија како што се Multi Slicer или Multi Dicer? Тогаш ќе го најдете идеалниот додаток со додатокот за лупење стапчиња. Со практичниот додаток за лупење, вашиот зеленчук се лупи за неколку секунди. Однадвор има уред за отсекување на несаканите кафени дамки од зеленчукот, како што се очи од компир.

Додатокот лесно може да се лизне на обезбедената рачка и да се замени со другите повеќе додатоци.

100% материјали без BPA за вашето здравје: Сите кујнски помагала Börner се направени од пластика безбедна за храна, тестирана TÜV и со највисок квалитет. Треба да внимавате на одличниот квалитет, особено кога подготвувате храна за вашите деца.

Едноставно исплакнете под вода по употреба

Откријте други додатоци за повеќекратниот држач.

Дополнителни информации

Manufacturer

Börner

Color

, ,