Borner Multi Dicer и Julienne Cutter

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Исечете совршени коцки & ленти со компактниот мултисекач од Börner!

Во зависност од аголот на површината за сечење, можете лесно да се префрлате помеѓу коцки и стапчиња. Користете ја функцијата julienne на Multi Dlicer за да исечете вкусни ленти од краставици, моркови, тиквички или праз за азиска кујна или здрави супи со малку маснотии. Колку е подолг зеленчукот, толку подолги ќе бидат лентите кога ќе го поставите зеленчукот по должина на Multi Dicer. Ова овозможува брзо и лесно да создадете супер долги ленти од зеленчук, што е вистинско привлечно внимание.

Со следната функција, работите стануваат возбудливи: Исечете совршени коцки за визуелно да ги подигнете садовите на следното ниво. За да го направите ова, поставете го водечкиот уред вклучен во опсегот на испорака на мулти-секачот, вметнете го зеленчукот и ставете го мини држачот за храна на врвот. По секое движење на сечењето надолу, свртете го држачот за храна за 90° додека не почувствувате дека кликнува на своето место. На овој начин страните на коцките ќе бидат со иста големина. Сега можете совршено да го исечете кромидот и да ја поедноставите подготовката за готвење. И најдоброто нешто во врска со тоа: вашата рака е совршено заштитена со вашиот Безбедносен држач за време на процесот на сечење! Ова значи дека можете безбедно да го исечете на коцки дури и најмалиот зеленчук.

Замислите ситно исечен кромид, краставици исечени на коцки, моркови и многу повеќе за вкусни додатоци за леб, супи, чорби и тепсија.

Како и другите Multi производи како што се Multi Slicer и Multi Peeler, Multi Dicer исто така лесно се вклопува во вашата фиока и ви заштедува простор во вашата кујна.

Најдете ги вистинските додатоци тука и заменете ги помеѓу Peeler, Slicer и Dicer многу брзо.

Димензии:

  • Multi Dlicer: 31cm x 7,5cm x 3cm
  • Безбедносен држач: 10,3cm x 10,3cm x 5,5cm
  • Рачка: 11cm x 3cm x 2cm

Технички податоци:

  • Стапчиња и ленти
  • Со гумени стапала што не се лизгаат
  • Рачката е компатибилна со додатокот за сечење на повеќе и повеќе лупи
  • Пластика без BPA
  • Без пластификатори и штетни материи
  • Микрофино мелени ножеви од не’рѓосувачки челик
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, ,

Manufacturer

Börner