Borner лупачка за декорирање 6 во1 со рапа

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Лупачка за зеленчук која ги комбинира сите функции

6 во 1 – излупете, украсете, исечете, изрендајте и декорирајте . Сето ова го нуди лупачот за зеленчук од Borner. Висококвалитетното сечило од нерѓосувачки челик нема да застане на ниту едно лупење. Лупечот за гарнир е идеален и за правење карпачо, бидејќи парчињата стануваат особено тенки.

Со украсните и исечените дупчиња однадвор, можете лесно да ги отстраните кафените дамки како што се очи од компир или елегантно и креативно да украсите зеленчук и овошје за послужавници. Рачката на машината за лупење зеленчук е идеална за отстранување семки , како и за импресивно украсување. Отстранливото ренде од рачката особено добро ренда морско оревче, лук или ѓумбир. Ренданиот материјал може да се собере во садот со рачка и лесно да се обработи понатаму.

За чистење, едноставно исплакнете под вода.

Исто така, погледнете ги нашите креативни рецепти!

Димензии:

  • Лупчалка за зеленчук: 15cm x 7cm x 2cm

Технички податоци:

  • Висококвалитетно сечило изработено од нерѓосувачки челик
  • Материјали безбедни за храна
  • Робусно ренде за ѓумбир, лук и морско оревче
  • Дипка и секач за украсување
  • Прецизен секач за жлебови
  • Функционална форма
  • Лесен за употреба и чистење
  • Погоден за леваци и десничари
  • Без пластификатори и БПА
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,