Borner Juicer

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Замисли свежи сокови од овошје и зеленчук богати со витамини со Borner Juicer

Со рачниот соковник од Borner, можете да создадете вкусни здрави сокови во вашата кујна. Едноставно завртете го капакот за да исцедите портокали, лимони и слично. Овошниот сок сам тече во садот за собирање и останува само кората. Со соковникот за цитрус вие одлучувате што пиете. Практичниот соковник може да произведе вкусен и свеж сок од различни состојки како портокали, грозје или дури и јагоди за кратко време.

Нема ништо како свежо исцеден сок од портокал наутро. Со соковникот Borner сега ви е можно да го подготвувате вашиот сок секогаш свеж. Супер брзо и супер лесно.

По желба може да се подготвуваат и коктели, со или без алкохол. Едноставно ставете ја главата на садот за сок и шејкерот е готов. Направете сами шарени, свежи пијалоци богати со витамини за појадок, помеѓу оброците или за забави.

Едноставно исчистете под млаз вода по употреба.

Димензии:

  • Соковник: 11cm x 9,5cm x 16cm

Технички податоци:

  • Пластична круна
  • Практично и функционално
  • Чистење под проточна вода
  • Без пластификатори и БПА
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner