-9%

Borner Insert Box со вилиен и ренде – додатоци само за Borner Vital

SKU: BS20711
Споредете

Опис

Идеален додаток за Borner Vital мандолина

За прв пат сега vi ja представуваме нашето ренде како влошка за вашиот секач на зеленчук Vital! Сетот за влошки се состои од Roko Insert со кој можете да направите совршени ленти од julienne за помфрит, салати или тепсија. Благодарение на дворедните сечила, системот за сечење заштедува многу време, бидејќи многу лесно се ренда во две насоки.
Вториот додаток е додаток кој ви овозможува ситно да изрендате сирење, чоколадо или компири, на пример. Ова е одлично за правење палачинки од компир или за украсување вкусни јадења.

Едноставно заменете го влошката во вашиот Borner Vital и станете уште покреативни во вашата кујна со помош на новите Roko и Grater Inserts!
Влошките се во практична кутија за складирање за безбедно складирање. На овој начин, сечилата се секогаш безбедно заштитени кога се складирани и не постои ризик од повреда.