Опис

Информации за производот „Borner Grater-Set Special“

Дали сакате да додадете посебен шмек на вашиот зеленчук? Borner Grater-Set Special може да биде совршен за вас!

Исечете ги компирите или зеленчукот во облик на вафли на решетки со помош на Borner Wave-Waffle Cutter за кратко време. Ги претвора дури и пребирливите љубители на зеленчук. Кога не се користи, лизгајте ја заштитната брава за деца преку сечилата. Ова обезбедува безбедно складирање на сечачот до следната употреба.

Исечете фини ленти Julienne за крцкави салати со Borner Roko PowerLine. Зеленчукот од цврст корен, како што се моркови или целер, може да се исецка за миг; дури и сирењето и чоколадото се парче торта за двостраните полирани сечила.

Држачот за безбедност на храна од Borner ги штити вашите раце од висококвалитетните и исклучително остри Borner сечила. Обработете го вашето овошје и зеленчук до последното парче и истовремено заштитете ги прстите.

Рафинирајте ги вашите тестенини со свежо рендано сирење или украсете ги колачите со груби чоколадни струготини – Borner Grater PowerLine ви нуди различни избори. Сирењето, чоколадото, овошјето и зеленчукот изрендајте крупно или ситно, само по желба.

Излупете, украсете и украсете различни овошја и зеленчуци со само еден уред – нашите шест во еден лупеч. Сечилата од не’рѓосувачки челик се справуваат со секоја кожа, а врвот е совршен за резбање украсни обрасци во портокали, лимони или ротквици. Шест во едно лупење комбинира многу практични функции во еден гаџет.

Направете свежи сокови полни со витамини со Borner Juicer. Од портокали до грозје или киви до дињи – изборот е бесконечен.

Послужете ги вашите гости со свежи коктели на следната забава со едноставно претворање на соковникот во шејкер за коктели.

Опсег на понуда

  • Borner Roko PowerLine
  • Borner Wave-Waffle PowerLine
  • Borner Rape PowerLine
  • Borner Food Safety Holder
  • Borner Juicer
  • Borner Garnish Peeler 6 in 1 with Rasp

Овој Borner-Set-Special е достапен во боите портокалова, бела, зелена, виолетова и црвена. Ве молиме имајте предвид дека белиот сет содржи црн Borner Juicer.

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner