Опис

Сè-во-едно комплет за кујнска помош PowerLine

Крцкави салати од суров зеленчук, вкусен помфрит во шилеста форма или чоколадни струготини за вкусни колачи: Сетот за ренде PowerLine нуди совршено решение за почеток, главни јадења или десерти.

Роко ренде
Со ренде за жулиен, можете да исечете фини ленти од зеленчук за вкусна салата од морков или крцкава келера. Со ова ренде може да се добијат здрави салати и други суровини џулиен од зеленчук за кратко време. Кратко пржените ленти од julienne се идеални како прелив за салати со листови или како здрава состојка за супа.

Рости ренде
Со рендето Рости, можете брзо да ги претворите суровите или варените компири во совршени швајцарски Рости или палачинки од компири. Послужете рендан компир палачинки печени во рерна со вкусен сос од јаболка или овошен компот како обилен, но со малку маснотии главно јадење.

Wave waffle
Користете го секачот за бранови за да исечете компири или друг зеленчук во креативен изглед на вафли или бранови. Особено компирите со шема на решетка се многу популарни. Сега можете лесно да направите свој решетки компири.

Grater Powerline
Рендето PowerLine ви нуди груба и фина страна. Користете го за да рендате што било од чоколадо до сирење за вашата пица или тестенини, без разлика дали се груби или фини. Можете исто така да го користите за рендање тврдо овошје и зеленчук за вкусни рецепти за сирова храна. Или користете го рендето за да им дадете на вашите јадења нов зинг со свежо рендана кора од лимон.

Во комплетот е вклучен и држачот за безбедност за храна. Користете го држачот кога работите со ренде од Borner така што вашите прсти постојано се заштитени од острите сечила на Borner ренде.

Димензии:

  • Роко: 33,7cm x 13cm x 3,7cm
  • Рости: 34cm x 13cm x 3,7cm x 3,7cm
  • Вафли: 33,7cm x 13cm x 3,7cm
  • Ренде: 34cm x 13cm x 3,7cm

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner