Sale

Borner Grater PowerLine – вклучен држач за храна

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Разновидниот кујнско ренде за зеленчук, овошје, сирење и чоколадо

Домашна презла, рендано ситно чоколадо, кора од цитрусно овошје, крупно и ситно рендан пармезан… Ова се сите можности што ги нуди разновидниот  Borner PowerLine.
Оваа практично кујнско ренде ги комбинира фините и грубите својства на конвенционалните ренде во едно. Со помош на држачот за храна, можете брзо и лесно да изрендате преку рендето за сирење и секогаш да имате супер резултат.

Ви нудиме ефикасна и штедливо кујнско ренде со кое можете лесно да ги рафинирате јадењата. Изрендајте овошје, зеленчук, сирење, чоколадо, излупете цитрусно овошје, суров зеленчук како моркови, ротквици или јаболка и многу повеќе. Рендето за сирење PowerLine е практичен помошник при подготовка на здрава храна. Рендето е особено погодно за рендање тврд зеленчук и тврдо сирење. Помеките сирења треба да се чуваат некое време во фрижидер пред да се рендаат.

Испораката на кујнското ренде вклучува држач за храна. Препорачуваме да го користите Безбедносниот држач, бидејќи ова е единствениот начин безбедно да ги заштитите вашите прсти.

Димензии:

  • Ренде: 34cm x 13cm x 3,7cm
  • Безбедносен држач: 15cm x 11,5cm x 6cm

Технички податоци:

  • Сетот вклучува држач за храна
  • Може да се користи од двете страни
  • Голема површина за решетка
  • Груба и ситна решетка
  • Пластика без BPA
  • Без пластификатори и штетни материи
  • Остри пластични заби

Откријте повеќе рендиња и секачи од Borner!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner