Sale

Borner Grater и Waffle Cutter Powerline – вклучен држач за храна

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Совршеното дуо

Внесете повеќе креативност во вашата кујна со овој сет. Исечете ги компирите, краставиците, морковите и јаболката во облици на вафли со Wave Waffle PowerLine и изненадете ги вашите гости. Изгледот привлекува очи за секоја забава.

Со рендето PowerLine, можете да изрендате тврд зеленчук и овошје, па дури и чоколадо на фини или крупни ленти. Рендето е идеално и за рендање сирење за вашите пици. Испораката го вклучува и држачот за безбедност за храна за да се обезбеди најбрза можна обработка. Исто така, ги штити вашите прсти од острите сечила на сечачите и рендете Borner.

Сите употребени материјали се безбедни за храна и не содржат бисфенол А (БПА), како и пластификатори.

Димензии:

  • Ренде: 34cm x 13cm x 3,7cm
  • Wave-Waffle: 33,7cm x 13cm x 3,7cm
  • Безбедносен држач: 15cm x 11,5cm x 6cm
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , ,