Опис

Направете вкусен чипс сами – Овде ќе го најдете целиот сет!

Сетот го вклучува нашиот производител на чипс и секачот за да се направат совршени, тенки парчиња за чипсот. Сетот, исто така, го содржие држачот за безбедна храна за да ги заштитите вашите прсти од острите сечила.

Прво исечкајте ги компирите, морковите или другиот зеленчук на тенки парчиња со помош на машината за сечење Borner. Со помош на вклучениот држач за храна, можете да исечете до последното парче без да се повредите или да имате отпад.

Потоа ставете го исечканиот зеленчук или овошје на Crispymaker. За да добиете рамномерно крцкави чипови, парчињата не треба да лежат еден врз друг.

По неколку минути во микробранова печка, ќе имате крцкав, свеж домашен чипс.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, ,

Manufacturer

Börner