Borner Crispymaker Сет од 1 парче

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Домашен чипс, здрав и без масло

Вкусен чипс од зеленчук без маснотии? Со Borner Crispymaker можете да го направите за кратко време. Замислите крцкави чипсови без маснотии и нездрави адитиви.

Измијте  и излупете компири или друг зеленчук како што се моркови, пашканат или цвекло. Потоа исечете ги на најтенки парчиња со вашиот Borner секач и распоредете ги на Crispymaker. Погрижете се парчињата да не се преклопуваат – ова ќе ги направи вашите домашни чипсови особено крцкави. Потоа можете да ги зачините парчињата зеленчук по вкус. Сега само ставете ги во микробранова печка неколку минути и вкусните, без маснотии, здравиот чипс од зеленчук е готов. За да го исчистите Crispymaker, едноставно ставете го во машина за миење садови.

Crispymaker е достапен поединечно или во сет од 2. Така, можете да направите идеална количина домашни чипс за мала закуска помеѓу оброците или за поголема група. Наш совет за врвно јасно уживање: чувајте го чипсот во Borner Multimaker со неговиот капак за да остане свеж.

Димензии:

  • Crispymaker: 24cm x 24cm x 4cm

Технички податоци:

  • Свеж домашен чипс за неколку минути од микробранова печка
  • Достапно и како сет од 2
  • Лесен за употреба и чистење
  • Без омекнувачи и БПА
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , , ,

Manufacturer

Börner