Borner Crispymaker комплет од 2 парчиња

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Вкуснен, домашен чипс  целосно без маснотии?

Ова сега е можно за неколку минути со Borner Crispymaker.

Подгответе крцкави и здрав чипс од зеленчук без маснотии и нездрави адитиви. Измијте и излупете компири или друг зеленчук како што се моркови, пашканат или црвено цвекло за чипс од зеленчук. Исечете ги на парчиња со вашиот Borner секач користејќи најтенка поставка и ставете ги на Crispymaker.

Погрижете се парчињата да не се преклопуваат – на тој начин вашиот домашен чипс ќе излезе навистина крцкав. Зачинете ги по вкус со зачини по ваш избор и ставете ги во микробранова печка за да подготвите микробранови чипсови без маснотии. За чистење, едноставно ставете го Crispymaker во машина за миење садови. Crispymaker е достапен поединечно или како сет од 2 парчиња. Што ви овозможува да подготвите или мала закуска помеѓу оброците или поголема количина домашен чипс за поголеми собири.

Совет: Чувајте го вашиот чипс во Borner Multimaker со вакумски капак за да ги одржувате подолго свежи.

Димензии:

  • Crispymaker: 24cm x 24cm x 6,5cm

Технички податоци:

  • Свеж чипс за неколку минути од микробранова печка
  • Достапно и како сет од 1
  • Лесен за употреба и чистење
  • Без омекнувачи и БПА
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Дополнителни информации

Color

, , , ,

Manufacturer

Börner