Опис

Направете си сирење сами – Borner Cheesemaker

Со Borner Cheesemaker, можете супер лесно да направите сирење. Како што сакате, можете да изберете помеѓу нормално кравјо млеко или веганско млеко како што е соја. Правењето веганско сирење никогаш не било толку лесно. И најдоброто нешто? Сирењето доаѓа целосно без адитиви!

Со овој сет добивате совршена комбинација на производи за правење сирење во вашата кујна.

На пример, ако сакате сами да направите веганско сирење, едноставно подгответе го млекото од соја во микробранова печка со помош на Multimaker. Потоа измешајте со природен коагулант како што е сок од лимон и процедете. Домашното веганско сирење е готово!

Подгответе едноставно, брзо и здраво сирење дома со малку труд. Со Borner Cheesemaker, сега имате шанса да развиете свои варијации на сирење за да одговараат на вашиот вкус. Со Borner CheeseMaker лесно можете сами да направите веганско сирење. Чисто на леб, сирењето е уживање. Но, погоден е и како подлога за мед и џем, за капки, за гратинирање или како фил за антипасти.

Сирењето е богато со важни хранливи материи како што се калциум, фосфор и витамини А, Б, Е, Д и К, а во исто време има малку маснотии. За разлика од сирењата купени во продавница, домашната храна не содржи конзерванси, згуснувачи, бои или засилувачи на вкусот. Домашното сирење е чисто природен производ кој можете да го менувате според вашиот сопствен вкус.

Се разбира, можете да додадете и други состојки, како што се билки или пиперка, за да создадете свој вкус. Уживајте во топлото сирење веднаш по исцедувањето или оставете го во фрижидер некое време за да се засили вкусот и да се зацврсти конзистентноста.

Димензии:

  • Cheesemaker: 19cm x 13,5 cm 12cm
  • Плоча: 17,5cm x18,5cm x 3cm
  • Multimaker: 27cm x 27cm x 15cm
  • Капак за свежина: 25cm x 25cm x 3cm

Технички податоци:

  • Висок квалитет на одводнување
  • Прецизно наместена плоча како помош за одводнување
  • Едноставна, брза и здрава подготовка на сирење
  • Микробранова печка и замрзнувач
  • Може да се чисти во машина за миење садови
  • Без пластификатори и БПА

[вгради]https://www.youtube.com/watch?v=DT0U7nYQ7QQ[/embed]

Дополнителни информации

Color