Опис

Мануален и практичен пенар за млеко

Иновативниот механизам на Borner за пенење млеко, жицата за матење се врти налево и надесно со нежно поместување на рачката нагоре и надолу. На овој начин, пенењето млеко и шлаг може да се направи со минимален напор. Ова ги прави вашите топли пијалоци како што се лате макијато, капучино и чоколадо особено кремасти.

Borner Cappuccino Maker може да се користи  за повеќе намени. Преливот за салата, јајцата, пудингот и течните жолчки можете да ги изматите како професионалец, без струја или батерии. Лесно се чисти со плакнење под млаз вода директно по употреба. Висококвалитетниот и робустен материјал од нерѓосувачки челик обезбедува долготраен производ.

Пенарот за млеко е достапен во две големини.

Без пластификатори и БПА.

Дополнителни информации

size

25cm, 35cm

Manufacturer

Börner