Borner Blade Insert 10mm – додаток за Borner V1 ClassicLine, V3 TrendLine and V6 ExclusiveLine

SKU: Не е достапно
Исчисти
Споредете

Опис

Претворете го вашиот V1, V3 или V6 машина за сечење во машина за пржење лесно!

Со ножот Borner 10mm како додаток за V1 ClassicLine, V3 TrendLine и V6 ExclusiveLine, можете да исечете крупни стапчиња од цврсто овошје и зеленчук.

Влошката е особено популарна за сечење вкусен помфрит, рефункционирајте го вашиот секач во совршена машина за помфрит! Без разлика дали е домашен од компири, моркови, пашканат или слатки компири, помфритот едноставно има подобар вкус.

Со претходно сечење на овошјето со сечило, добивате и дебели коцки за супи и чорби, на пример. За безбедно складирање на влошките на сечилото, ја препорачуваме практичната кутија за вметнување.

По употреба, едноставно исчистете под млаз вода.

Ве молиме имајте предвид дали додатоците се соодветни за вашиот сечач!

Дополнителни информации

Manufacturer

Börner

Color

, , ,

Модел

, ,