Опис

Практичната машина за сечење јаболка и одтсранувач на јадро за вашиот дневен внес на витамини!

Секачот на јаболка V8 од Borner го сече јаболкото на 8 парчиња со еднаква големина и во исто време го отстранува јадрото. Ова го прави секачот на јаболка идеален за брза ужина помеѓу оброците, бидејќи јаболката се сечат на парчиња за неколку секунди.

Двете странични рачки направени од висококвалитетна пластика безбедно се вклопуваат во раката. Не’рѓосувачките сечила прецизно го сечат јаболкото со едноставно притискање надолу. Сечачот на јаболка е погоден и за круши или домати.

По употреба, можете едноставно да го исплакнете јаболкото под млаз вода.

Димензии:

  • Секач на јаболка: 18cm x 15,5cm x 4cm

Технички податоци:

  • Јаболкото го дели на 8 парчиња и јадрото
  • Исто така погоден за други овошја и зеленчук, како што се круши, домати, кромид
  • Лесен за употреба и чистење
  • Без пластификатори и БПА
  • Висококвалитетен и робустен не’рѓосувачки челик

Дополнителни информации

Color

Manufacturer

Börner