Политика за колачиња

Оваа веб-локација користи колачиња. Ние користиме колачиња за да ги персонализираме содржините и рекламите, да обезбедиме функции на социјалните медиуми и да го анализираме нашиот сообраќај. Ние, исто така, споделуваме информации за вашето користење на нашата страница со нашите партнери за социјални медиуми, рекламирање и аналитика, кои може да ги комбинираат со други информации што сте им ги дале или што ги собрале од вашето користење на нивните услуги.

Колачињата се мали текстуални датотеки што може да ги користат веб-локациите за да го направат искуството на корисникот поефикасно.

Законот вели дека можеме да складираме колачиња на вашиот уред доколку тие се строго неопходни за функционирањето на оваа страница. За сите други видови колачиња ни треба ваша дозвола.

Оваа страница користи различни типови колачиња. Некои колачиња се поставени од трети лица услуги кои се појавуваат на нашите страници.

Можете во секое време да ја промените или повлечете вашата согласност од Декларацијата за колачиња на нашата веб-страница.

Дознајте повеќе за тоа кои сме ние, како можете да контактирате со нас и како ги обработуваме личните податоци во нашата Политика за приватност.

Ве молиме наведете го вашиот проект за согласност и датумот кога ќе ни се јавите во врска со вашата согласност.

Вашата согласност се однесува на следните домени: www.borner.mk