Blog

Kаша

Имаме одличен и лесен рецепт за вас! Уште еден вкусен појадок за проба! Состојки: 2 шолји бадемово млеко 1 чаша овесна каша 2 лажици...

Cheesecake десерт

Чизкејк со разлика 🍰🤤! За овој рецепт се користеше нашиот Multimaker & Chessemaker. Состојки за сирењето:⠀ 1 литар млеко⠀ 40 мл свеж сок од...